BİZİ TAKİP EDİN
GEZİ & SEYAHAT 17 EYLÜL 2019 / 11:08

Gezmeye Doyamayacağınız Yunan Adaları!

Gezmeye Doyamayacağınız Yunan Adaları!
 
Tatil herkesin hakkı! Bazen yorucu iş hayatından bazen şehrin boğucu kalabalığından bazen ise gürültülü hayattan uzaklaşıp kaçamak yapmak için yunan adaları son zamanlarda birçok insanın vazgeçilmezi haline geldi. İster Sakız Adası ister Midilli Adası olsun, sıcak havası, harika denizi, yapılacak bol aktiviteleri ile harika bir tatil geçirebileceğiniz Yunan Adaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu içerik tam size göre. Hadi başlayalım!
 
1-) Yunan Adaları’nda Vize
 
Evet ilk olarak herkesin merak ettiği; Yunan Adaları’na vizesiz gidilir mi? Sorusundan başlamak istedik. Yunan Adaları’na vizesiz gidilemiyor ancak Schengen vizesi ile uğraşmak istemeyenler için 7 günlük Yunan Adaları kapı vizesi mevcut.
 
 • Midilli Adası Kapı Vizesi İçin;
 
Bu uygulama için misafirlerimize ait aşağıda belirtilen evrakların en geç Midilli Adasına geçiş tarihinden 3 gün önceTURYOL AYVALIK  ofisine iletilmesi gerekmektedir. Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL AYVALIK ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €'dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Yolcunun, ilgili sefere her ne sebeple olursa olsun katılmaması durumunda vize başvurusu reddedilir ve ücret iadesi yapılmaz.
 • Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi(pasaport geçerlilik süresi 3 aydan az, on yıldan eski olmamalı)
 • 2 adet arka fonu beyaz, vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi
 • Gidiş / Dönüş feribot bileti(dönüş seferi belli olmalı, tarih açık bilet olamaz)
 • Otel rezervasyon konfirmesi(adada kalınacak gün kadar, rezervasyon belgesinde vize alacak kişilerin isimleri ve ödenmiş rezervasyon olmalıdır)
 • Meslek, telefon ve ikametgah bilgisi(gönderilen evrakların içerisine not düşülmesi yeterlidir)
 • Doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu
 • Not:
 • Kargo ücreti yolcuya aittir
 • TURYOL Ayvalık Ofisi 150 Evler Mah. Atatürk Bul. Güzide Apt. No: 296/2 Ayvalık / Balıkesir / TÜRKİYE
 • UYARI:
  Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir. Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan'a giriş yapamazlar.
  Midilli Adası Kapı Vizesi Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.
 • Midilli Adası Kapı Vizesi Başvuru Formu doldurulmuş örneği görmek için tıklayınız
 • Sakız Adası Kapı Vizesi İçin:
 • Bu uygulama için misafirlerimize ait aşağıda belirtilen evrakların en geç Sakız Adasına geçiş tarihinden 3 gün önce TURYOL ÇEŞME  ofisine iletilmesi gerekmektedir. Vize toplam maliyeti 55 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL ÇEŞME ofisine ödenmesi gerekmektedir. 0-12 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €'dur. Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Yolcunun, ilgili sefere her ne sebeple olursa olsun katılmaması durumunda vize başvurusu reddedilir ve ücret iadesi yapılmaz.
 • Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi(pasaport geçerlilik süresi 3 aydan az, on yıldan eski olmamalı)
 • 1 adet arka fonu beyaz, vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş)
 •  
 • Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi
 • Gidiş / Dönüş feribot bileti (dönüş seferi belli olmalı, tarih açık bilet olamaz)
 • Otel rezervasyon konfirmesi(adada kalınacak gün kadar, rezervasyon belgesinde vize alacak kişilerin isimleri ve ödenmiş rezervasyon olmalıdır)
 • Meslek, telefon ve ikametgah bilgisi(gönderilen evrakların içerisine not düşülmesi yeterlidir)
 • Doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu
 • NOT:
 • Kargo ücreti yolcuya aittir
 • Yurtiçi Kargo Müşteri Numaramız: 367575080
 • TURYOL Çeşme Merkez Ofisi Musalla Mah. Turgut Özal Blv. 1065.Sok. No:13/D Çeşme / İzmir / TÜRKİYE
 • UYARI:
 • Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.
 • Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan'a giriş yapamazlar.
 • Sakız Adası Kapı Vizesi Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.
  Kapı Vizesi Başvuru Formu doldurulmuş örneği görmek için tıklayınız
2-) Yunan Adaları’nda Alışveriş
İzmire yakın Yunan Adaları denildiğinde akla ilk gelen Sakız Adası’nda alışveriş oldukça keyiflidir. Sakız Adası’nda alışveriş denildiğinde ise akla ilk gelen damla sakızıdır. Damla sakızının yanı sıra; kahve, reçel, zeytinyağı, yöresel peynir, sabun, domates reçeli, lokum ve gofret Sakız Adası’nın vazgeçilmezleridir. Midilli Adası’nda ise yine adaya has zeytinyağı, reçel ve tuzlanmış sardalye favori ürünlerdir. Gıda ürünleri dışında birçok dükkandan ise hediyelik eşya alabilirsiniz.

3-) Yunan Adaları’nda Gezilecek Yerler
Sakız Adası: En çok gezilen adalardan biri, Sakız adası. Esrarengiz koyları bulunan ve plajları ile ön plana çıkan adanın masalımsı köyleri ve sokakları var. Sokakları arasında gezerken kendinizi bir hikayenin içerisinde dolaşıyor hissedebilirsiniz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu adada çoğu zaman yangın çıkmasına rağmen yeşil arazi korunmuş ve her geçen gün de yangınlara karşı alınan önlemlerle doğal bitki örtüsünün muhafaza edilmesi sağlanmıştır.
 
Midilli Adası: Midilli, Ege adaları içerisinde en çok ziyaret edilen ve en büyük adalardan biri. Havayolu ile ulaşımın mümkün olduğu adanın canlı bir gece hayatı vardır denilebilir. Ancak adayı çekici kılan bu değil. Doğası ve kültürel mirasıdır. Volkanik kumdan oluşan plajları, koyları ve geniş yeşil arazileri ile dingin ve huzurlu bir tatilin kapısını aralar. Üstelik yel değirmenlerinin meşhur olduğu bir adadır.
 
Santorini Adası: En meşhur adalardan biri de Santorini’dir. Burayı ilgi çekici kılan ise, volkanik özellikler gösteren bir ada olmasıdır. Adanın yerleşim yeri deniz seviyesinden 300 metre yükseklikte yer alır. Dağlık bir arazi olduğundan dolayı gemi ile adaya eriştikten sonra bisiklet veya yürüme ile yerleşim yerine ulaşılır. Burada, kızıl kumlardan oluşan plaj ziyaret edilebilir. Antik kenti görülebilir ve günbatımı seyredilebilir. Beyaz ve mavinin buluştuğu bir konumda yer alması hasebiyle farklı bir doğa manzarası sunan adanın konaklama imkanları diğer adalara nazaran yüksektir.
Rodos Adası: Yine Ege’nin en meşhur adalarından birinden söz edilmesi gerekir Rodos. Yaz sezonu hem Türkler hem de Avrupalılar tarafından tercih edilen adanın eski şehri oldukça cazip bir gezilecek rotadır. Surlarla çevrili bulunan eski şehrin içerisinde birçok müze ve tarihi yapı yer alır. Bir de, adanın diğer kısmını oluşturan yeni şehir var ki turistler için cazip etkinlik ve aktivitelerin düzenlendiği yer burasıdır.
 
Girit Adası: Akdeniz bölgesinde kalan ada, hem Türkler hem de Avrupalı turistler tarafından çokça ziyaret edilen ve doğası ile büyüleyici bir adadır. Adanın sembolü haline gelen Venedik kalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Plaj ve koyları ile meşhurlaşan adanın Knossos ismindeki antik kenti de turist akınına uğrar. Ayrıca bölgede yapılan kazılar sonucu çıkarılan madeni paralar, eski döneme ait eşya ve gereçler gibi birden fazla tarihi eserin sergilendiği Girit müzesi de, adanın gezilecek noktalarından biri. Beyaz evleri ile harika bir mimari yapıya sahip adaya havayolu ile ulaşmak mümkündür.

4-) Yunan Adaları’nda Kalınacak Yerler
Yunan Adaları deniz suyu sıcaklıkları yazın gayet ılık olduğu için tatil için oldukça tercih edilir. Yunan Adaları’nda tatilinizi rahat rahat yapmak için her bütçeye uygun otel mevcut. Yunan Adaları genelde köylerden oluşur ve ağırlıklı olarak konaklama imkanları merkezlerinde olur ancak bütçenize göre sevimli bir pansiyonda veya lüks bir otelde konaklayabilirsiniz.

5-) Yunan Adaları Pahalı Mı?
En çok merak edilen sorulardan biri daha. Birçok insan Yunan Adaları’nın çok pahalı olduğunu düşünür ancak zannedildiği kadar pahalı değildir. Her bütçeye hitap eden yemekler, aktiviteler ve oteller Yunan Adaları’nda mevcuttur. Dilerseniz Yunan Adası turları ile organize olup daha uygun bir tatil yapabilirsiniz.

6-) Yunan Adaları’nda Gece Hayatı
Eğlenmek benim işim diyorsanız Yunan Adaları tam size göre! Yunan Adaları’nda oldukça renkli bir gece hayatından bahsedebiliriz. Bir çok insanın eğlenmek için tercih ettiği Yunan Adaları’nda ister sakin ister hareketli mekanlarda, ister arkadaşlarınızla ister ailenizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Ne kadar küçük olsa da Yunan Adaları’na doyum olmuyor ve mükemmel bir tatil fırsatı size sunuyor. Sizlerde tatil planınızı yaptıysanız Turyol’un ulaşım fırsatlarını kaçırmayın! 
ADRES
Necatibey Cad. Akçe Sok. Ali Yazıcı İş Hanı No: 1/3 Karaköy / İSTANBUL
TELEFON
+90 212 251 4421 (pbx)
FAX
+90 212 251 9674
E-POSTA
E-BÜLTEN Haber Bültenimize Kaydolun!